Czym jest skóra wrażliwa?

Pretty woman against an abstract background with circles and copyspace

Wrażliwa skóra to bolączka coraz większej liczby osób. Problemy skórne mogą być uwarunkowane genetycznie, bądź nabyte poprzez naruszenie naturalnej bariery skórnej. Istnieje także wiele chorób, które predestynują do powstania zbytniej wrażliwości skóry.

Cera wrażliwa jest bardzo wymagająca i przez to ogromnie problematyczna w pielęgnacji. Ciężko odkryć, co jej szkodzi, ale odpowiednio o nią dbając można ograniczyć ryzyko i skłonność do podrażnień, a także znacząco poprawić stan skóry.

NAJTRUDNIEJSZY Z TYPÓW SKÓRY

Cera wrażliwa to typ skóry najtrudniejszy w pielęgnacji – nigdy nie wiadomo, jak zareaguje i mało który środek jej odpowiada. Dermatolodzy i kosmetolodzy definiują ją jako skórę, która w nadmierny sposób reaguje na różnego rodzaju czynniki. Jednak rodzaj tych czynników i reakcje na nie są bardzo indywidualne i często nie do przewidzenia.

Reakcje jakie zazwyczaj pojawiają się po zastosowaniu kosmetyku to: zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie, łuszczenie, obrzęk, suchość, pieczenie, kłucie, mrowienie czy uczucie nadmiernego „ściągnięcia” skóry. Część tych zmian jest obiektywna, widać je gołym okiem. Część natomiast jest subiektywna, niewidoczna dla oka, ale powodująca bardzo przykre odczucia.

Skóra wrażliwa towarzyszy także wszelkim dermatozom, takim jak: atopowe zapalenie skóry, egzemy, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry, trądzik różowaty, a także pojawia się przejściowo u niemal wszystkich osób bezpośrednio po inwazyjnych zabiegach kosmetycznych.

KIEDYŚ ZDROWA – DZIŚ WRAŻLIWA

Często również zdarza się, że dotąd zdrowa skóra nagle uwrażliwia się i zaczyna reagować  patologicznie na czynniki, które wcześniej jej nie szkodziły. Może się to wiązać zarówno z „przełamaniem” progu wytrzymałości skóry (gdy jest ona przez dłuższy czas niewłaściwie pielęgnowana), jak i ze zmianami hormonalnymi. Dlatego objawy wrażliwości obserwują na swojej skórze kobiety w ciąży czy w okresie przed menstruacją, już w czasie wchodzenia kobiety w okres menopauzy.

Co może wpłynąć na to, że skóra dotąd normalna stanie się wrażliwa?

  • niewłaściwa pielęgnacja
  • stosowanie wielu kosmetyków równocześnie
  • przesuszanie skóry przez brak pielęgnacji
  • zbyt duża ilość składników aktywnych w wielu preparatach, które nie zawsze wspólnie dobrze działają
  • ogromne zanieczyszczenie środowiska
  • stosowanie kremów z filtrem chemicznym

Na zdrowej skórze znajduje się  płaszcz lipidowy, który stanowi naturalną barierę ochronną. Gdy ją uszkodzimy, trudno przewidzieć skutki. Każdej skórze a zwłaszcza wrażliwej potrzebne jest maksymalne nawilżenie bo skóra odpowiednio nawilżona z wieloma problemami potrafi poradzić sobie sama.

Warto nie tylko przy cerze wrażliwej sprawdzać skład kosmetyków. Nie każdy kosmetyk, który pięknie pachnie, zapakowany w cudowne pudełko, będzie niósł samo dobro dla naszej skóry. Niekiedy może stać się nawet początkiem problemów.

Dlaczego przy pielęgnacji codziennej cery wrażliwej polecamy właśnie Beta Skin Natural Active Cream?

Znamy zbawienny wpływ na ludzkie ciało oleju kokosowego. Olej lniany też jest jednym z najlepszych kosmetyków stosowanych jeszcze przez nasze prababcie, a aktywna cząsteczka beta-glukanu pozyskiwana z owsa pomaga naszej skórze wzmocnić swoją odporność. Dodatek  srebra koloidalnego rozprawi się z wieloma bakteriami i wirusami, które wniknęły w naszą skórę na skutek utraty naturalnej bariery ochronnej.

Unikalna formuła Beta-Skin Natural Active Cream zapewnia bezpieczne działanie, potwierdzone badaniami prof. dra n. med. Andrzeja Kaszuby w Centrum Badań Klinicznych w Łodzi, w wyniku których stwierdzono, że krem nie uczula i nie podrażnia, a jego aktywne składniki przynoszą ulgę i zmniejszają nasilenie przykrych objawów. Likwiduje także uczucie suchości oraz napięcia, szybko się wchłania pozostawiając na skórze delikatny ochronny film. Doskonale i długotrwale nawilża.

Ważne, aby Beta-Skin Natural Active Cream stosować długotrwale do codziennej pielęgnacji i nie łączyć z innymi kosmetykami. Tylko długotrwałe działanie wzmacniające procesy ochronne naszej skóry pozwoli jej samej wzmocnić swój system immunologiczny. Przyda się to zwłaszcza teraz gdy wracamy pięknie opaleni z wakacji. Należy bowiem pamiętać, że skóra opalona jest przesuszona, a tym samym bardziej skłonna do podrażnień.

Leave a Reply

Your email address will not be published.