Srebro koloidalne – pomoc w chorobach skóry

Posted by | 25.04.2016 | Składniki | No Comments
Tekst-srebro-koloidalne

Bezpieczne, skuteczne, niezawodne. Srebro koloidalne pomaga w leczeniu chorób skóry.

Nowoczesne kosmetyki, takie jak kremy Beta-Skin, nie tylko dbają o skórę, lecz także stanowią ważne wsparcie w walce ze zmianami chorobowymi. Jednym z kluczowych składników jest srebro koloidalne, które działa antybakteryjnie i przyspiesza gojenie ran.

Czym jest srebro koloidalne?

Srebro koloidalne, zwane też srebrem koloidowym, kolargolem albo korgolem, to substancja powstała ze zmieszania bardzo mocno rozdrobnionego srebra z białkiem lub żelatyną. W tej postaci może być swobodnie używane jako element kremów.

Warto podkreślić, że srebro koloidalne stosowane w kosmetyce różni się od używanego w suplementach diety. W ich przypadku kolargol podaje się doustnie w postaci silnie rozcieńczonego roztworu.

Właściwości srebra koloidalnego

Srebro koloidowe jest tak cenione w produkcji kosmetyków, ponieważ działa jak skuteczny antybiotyk:

  • ma właściwości przeciwzapalne;
  • zabija bakterie, wirusy i grzyby;
  • znacząco przyspiesza regenerację naskórka;
  • ułatwia gojenie ran.

Dzięki tym cechom srebro koloidalne stało się ważnym składnikiem preparatów stosowanych w leczeniu lub łagodzeniu objawów takich chorób, jak łuszczyca, opryszczka, trądzik czy innych wywołanych przez bakterie i grzyby. Kremy z dodatkiem srebra oczyszczają skórę, przynosząc choremu ulgę i przyspieszając powrót do zdrowia.

Kolargol stosuje się również w kroplach do oczu, które leczą zapalenie spojówek, a także w lekach zwalczających grypę, anginę i gruźlicę. Co ważne, srebro koloidalne oprócz działania przeciwzapalnego, stymuluje także odporność.

Srebro koloidalne w kremach Beta-Skin

Właściwości srebra koloidowego idealnie pasują do zastosowań naszych produktów, dlatego stosujemy je we wszystkich kremach Beta-Skin:

Srebro koloidalne sprawia, że kosmetyki Beta-Skin skutecznie pomagają w walce z problemami skórnymi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.