Suche stopy i pięty – przyczyny i leczenie

Posted by | 23.06.2016 | Zastosowania | No Comments
2016_06_20_sk_BetaSkin_fb_1200x900_suche_piety_v01

Beta-Skin Foot Care Cream to sprawdzona pomoc w łagodzeniu problemów związanych z suchą skórą stóp oraz pękającymi piętami.

Przesuszona skóra stóp to problem wielu z nas, skutkujący dyskomfortem fizycznym i psychicznym. Nie tylko może sprawiać ból przy poruszaniu, lecz także nieestetycznie wygląda, co na pewno wpływa na samopoczucie osoby borykającej się z tą dolegliwością.

Przyczyny suchej skóry na stopach

Szukając odpowiedzi na pytanie o przyczyny przesuszania skóry stóp, musimy w pierwszej kolejności zdać sobie sprawę, że pod wieloma względami różni się ona od skóry pokrywającej inne części ciała. Jest zauważalnie twardsza i grubsza, a także charakteryzuje się niejednorodną strukturą.

To efekt ciężaru całego ciała, który przez większość dnia spoczywa właśnie na stopach, a szczególnie piętach. Z tego powodu skóra na tych partiach ciała jest szczególnie narażona na urazy, obtarcia i obciążenia.

Warto zauważyć też, że skóra stóp nie posiada mieszków włosowych i gruczołów łojowych, za to jest „obsiana” licznymi receptorami potowymi. Wzmożona potliwość jest główną przyczyną nadmiernej utraty wody z naskórka.

Przyczyny pękających pięt

Stąd tylko krok do pęknięć na piętach. Przesuszona skóra rogowacieje, a ubogi w lipidy naskórek nie jest w stanie zatrzymać dostatecznej ilości wody, co przekłada się na utratę elastyczności skóry pięt i – w ostateczności – pękanie.

Jednak przyczyn pęknięć na piętach możemy wskazać znacznie więcej. Do najważniejszych zalicza się:

  • niedobór witamin z grupy A i B
  • choroby skóry, w tym AZS i łuszczyca
  • zaburzenia hormonalne
  • zaburzenia układu krwionośnego
  • skutek uboczny zażywania leków
  • zła dieta
  • niewłaściwa pielęgnacja
  • nieprawidłowo dobrane obuwie

Jak poradzić sobie z problemem?

Aby skutecznie niwelować skutki i zapobiegać pojawianiu się problemu pękających pięt, należy wybrać się do dermatologa, który określi ich przyczynę. W czasie i po kuracji najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja, w tym przede wszystkim odżywienie, natłuszczenie, a także zapewnienie dostatecznej ochrony skórze stóp. Nie wolno także zapominać o regularnym usuwaniu zrogowaciałego naskórka.

Jako wsparcie dla podrażnionej skóry na stopach i piętach polecamy regularne stosowanie Beta-Skin Foot Care Cream. Nasz preparat posiada szereg aktywnych składników, w tym masło shea, beta-glukan, mocznik, cynk, krzem i olejek z drzewa herbacianego. Składniki Beta-Skin Foot Care Cream optymalnie nawilżają skórę oraz zapobiegają jej rogowaceniu. Sprawdzą się także w terapiach antygrzybicznych. Beta-Skin Foot Care Cream może być stosowany także profilaktycznie.

W terapiach schorzeń skóry stóp polecany specjaliści polecają także krem Beta-Skin Natural Active Cream. Preparat co prawda nie zawiera mocznika, jednak wysoka koncentracja podstawowych składników aktywnych sprawia, że świetnie sprawdza się w podologii.

Leave a Reply

Your email address will not be published.