Cera sucha i wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji. Jest wyjątkowo cienka i łatwo ją podrażnić . Dużo szybciej reaguje na bodźce, czerwieni się , piecze i ma tendencje do łuszczenia. 

Skóra wrażliwa często swędzi i jest tak sucha , że po podrapaniu się po łydce czy ręce zostaje biały ślad. 

Wrogiem takiej skóry są metki po wewnętrznej stronie ubrań , szorstkie tkaniny jak np. sweter z wełny, a nawet perfumowane proszki do prania i płyny do płukania tkanin. 

Właściciele suchej i wrażliwej skóry muszą ją dodatkowo zabezpieczać np. podczas intensywnego uprawiania sportu bo w miejscach szczególnie wrażliwych czyli pachwinach, pod kolanami i w fałdach skórnych łatwo ulega odparzeniem i otarciom. 

Pielęgnacja takiej skóry to przede wszystkim intensywne nawilżanie , uzupełnianie lipidów naskórkowych i ochrona. Z dyskomfortem i uczuciem ściągania po kąpieli mierzą się już małe dzieci. Pielęgnacja ciała w tym przypadku, to nie tylko mycie w odpowiednich preparatach ale również dostarczanie skórze niezbędnych składników nawilżających , odżywczych i lipidowych w celu odbudowy naskórkowego płaszcza ochronnego. 

Właściciele suchej i wrażliwej cery powinni unikać perfumowanych mydeł i żeli do kąpieli. Takie kosmetyki dodatkowo wysuszają  i z dużym prawdopodobieństwem wywołają reakcję alergiczną.   Najlepszym rozwiązaniem są delikatne żele i pianki do mycia oparte o naturalne składniki. Nie mają zasadowego charakteru jak klasycznego mydła , więc nie uszkadzają naskórkowej warstwy lipidowej. 

Obowiązkowym etapem w codziennej pielęgnacji skóry suchej jest zapewnienie jej odpowiedniej ochrony . Tu naprzeciw wychodzi Nam przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. W aptekach i drogeriach znajdziemy mleczka, kremy i balsamy które z powodzeniem mogą stosować nie tylko osoby z problemem przesuszonej, często łuszczącej się i swędzącej skóry ale też pacjenci ze zdiagnozowaną atopią czy osoby szczególnie wrażliwe.   Głównym zadaniem tych preparatów jest dostarczenie niezbędnych lipidów w postaci naturalnych olejów lub ich estrów, składników łagodzących takich jak bisabolol, panthenol czy olej kokosowy oraz głębokie nawilżenie. W tej roli niezastąpiony jest kwas hialuronowy, mleczan sodu czy mocznik. 

Skóra sucha, wrażliwa i atopowa jest również bardziej poddatna na tworzenie się zmian zapalnych i podrażnień. 

Jest mniej odporna na  „ stresory środowiskowe” takie jak promienie UV , zanieczyszczenie środowiska , brak snu czy uboga dieta.  

Idealnym rozwiązaniem dla osób które mają nadreaktywna i wrażliwą skórę są balsamy i mleczka z dodatkiem srebra koloidalnego. Ten naturalny pierwiastek od stuleci wykorzystywany jest w medycynie i kosmetyce. Działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo oraz wspomaga procesy gojenia.  Nawet w przypadku pacjentów leżących, sportowców  i osób narażonych na stałe uciski na jedną partię ciała ( np. osoby na wózkach inwalidzkich)  taki krem świetnie się sprawdzi jako profilaktyka powstawania odleżyn , otarć i oparzeń. 

Beta Glukan z owsa dodany do balsamu czy mleczka do ciała   działa immunostymulująco  . Badania naukowe dowodzą , że ta cząsteczka aktywuje przeciwzapalne cytokiny odpowiedzialne za odporność skóry. 

Kremy i balsamy do pielęgnacji ciała  nie tylko dostarczają skórze substancji odżywczych, dogłębnie ją nawilżają i pobudzają naturalne procesy regeneracyjne .

 Każdy z naszych kosmetyków zostawia na powierzchni cery rodzaj delikatnego filmu ochronnego , zabezpieczając ja w ten sposób przed nadmierną utratą wody i czynnikami zewnętrznymi takimi jak wirusy i bakterie.  

Twoja skóra pokocha nasze kosmetyki za natychmiastowe uczucie komfortu, głębokiego nawilżenia oraz wyraźnie lepsza kondycję !

CIEKAWOSTKA :

Warto wiedzieć!

Naturalna obrona organizmu przez wolnymi rodnikami może ulec osłabieniu na skutek stresu, niewłaściwej diety ubogiej w składniki odżywcze, chronicznych stanów zapalnych, nadmiernej ekspozycji na UV czy palenia tytoniu. Zdrowy tryb życia i mądra pielęgnacja pomogą zatrzymać świetny wygląd skóry na dłużej! 

Product added to wishlist