Kremy po zabiegach medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i kosmetologia rozwijają się bardzo dynamicznie, a klientki i klienci gabinetów coraz chętniej korzystają z zaawansowanych procedur o inwazyjnych charakterze. Aby skóra w pełni skorzystała z takich procedur, a ich efekty były trwałe warto stosować krem regenerujący do twarzy po zabiegach dermatologicznych. Taki kosmetyk nie tylko łagodzi podrażnienia i regeneruje płaszcz hydrolipidowy skory przyspieszając jej gojenie się, ale też zabezpiecza przed infekcją czy nadkażeniom uszkodzeń skóry i zmniejsza ryzyko tworzenia się blizn. Kremy po zabiegach łagodzą swędzenie i pieczenie, a często też wspomagają terapię przesuszonej skóry i redukują objawy dermatoz.  

Kiedy stosować krem po zabiegach medycyny estetycznej 

Klientki gabinetów mają coraz większą świadomość i wiedzę na temat właściwej pielęgnacji skory Często zaraz po procedurze pytają jaki krem po zabiegu laserem stosować na skórę. Warto mieć w gabinecie sprawdzony preparat o standardach wyrobu medycznego, który możemy polecić osobom, które poddały się zaawansowanych zabiegom medycyny estetycznej i kosmetologii. Kremy do twarzy po zabiegach dermatologicznych powinny mieć prosty i bezpieczny skład, który nie podrażni osłabionej skóry i przyspiesza jej odbudowę. Ważne jest by zawierały kluczowe składniki lipidowe i humektanty, czyli substancje wiążące i zatrzymujące wodę w skórze. Krem nawilżający po zabiegach dermatologicznych powinien obowiązkowo zawierać je w swojej recepturze. Pamiętajmy też, że większość kuracji aparaturowych (lasery, radiofrekwencja mikroigłowa) czy z wykorzystaniem igieł (mezoterapia) wywołuje w skórze kontrolowany stan zapalny, dlatego ważne aby takie kosmetyki miały w składzie także skutecznie substancje o działaniu pobudzającym naturalne mechanizmy obronne i regeneracyjne w skórze.  

Krem po zabiegach kosmetycznych Beta Skin 

Krem regenerujący po zabiegach dermatologicznych Natural Active Cream działa regenerująco i przyspiesza gojenie się skóry po zabiegach medycyny estetycznej i hi-tech. Redukuje zaczerwienienie cery, ogranicza silne łuszczenie się naskórka, zapobiega przesuszeniu i odwodnieniu. Zawiera wyłącznie przebadane i bezpieczne składniki biologicznie aktywne. Świetnie sprawdza się do pielęgnacji cery podrażnionej i uwrażliwionej na skutek stosowania inwazyjnych kuracji. Działa jak chroniący cerę emolient - natłuszcza, chroni i odbudowuje. Może być stosowany jako krem po zabiegu laserowym, ale też koi, nawadnia i regeneruje skórę po zabiegach z zastosowaniem światła pulsującego IPL, mikrodermabrazji, peelingach chemicznych, mezoterapii igłowej i mikroigłowej, a nawet po klasycznej depilacji. Co istotne, sprawdza się też jako łagodzący preparat po oparzeniach słonecznych, podrażnień spowodowanych alergią, a także jako kuracja dermatologiczna w terapii różnych dermatoz (np. łuszczycy i atopowego zapalenia skóry). Natural Active Cream może być stosowany zarówno na twarz, jak i na ciało.  

 Jak i kiedy stosować Natural Active Cream? 

  • jako krem po zabiegach laserowych 
  • preparat łagodzący po mezoterapii  
  • środek do twarzy po zabiegach dermatologicznych 
  • wsparcie regeneracji skóry po inwazyjnych zabiegach estetycznych  

Krem po zabiegach dermatologicznych - składniki 

Natural Active Cream marki Beta Skin ma formułę preparatu o standardach medycznych, którą oparto o bezpieczne, biologicznie aktywne substancje czynne. Znajdziemy w nim m.in.:  

innowacyjny składnik pochodzenia roślinnego - beta-glukan z owsa, który aktywnie wspiera układ immunologiczny skóry i stymuluje procesy regeneracji naskórkowej. Skutecznie łagodzi podrażnienie i przyspiesza gojenie się uszkodzeń, chroni skórę i skutecznie zwiększa poziom jej nawilżania, 

pozyskiwane z oleju lnianego wyższe estry kwasów tłuszczowych uzupełniają deficyty kluczowych lipidów, które budują naturalną warstwę ochronną skóry. Wspomagają terapię schorzeń, których przyczyną są zaburzenia metabolizmu ceramidów i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (WNKT) w naskórku, ale też świetnie sprawdzają się w kremach po zabiegach laserowych,  

warto by kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej zawierały łagodne substancje o działaniu antybakteryjnym, przeciwzapalnym i łagodzącym. Takie właściwości ma srebro koloidalne, które nie tylko hamuje rozwój bakterii, wirusów i grzybów, ale też przyspiesza gojenie się uszkodzeń naskórka, działa lekko ściągająco i przywraca równowagę naturalnej mikroflory bakteryjnej skóry, 

olej kokosowy to substancja chętnie wykorzystywana w kosmetykach po zabiegach estetycznych z racji właściwości regenerujących i łagodzących. Uszczelnia naruszoną barierę hydrolipidową, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, napina skórę i głęboko ją odżywia. Co ciekawe nie tylko pobudza odbudowę naskórka, ale ma też naturalne działanie antybakteryjne, które jest szczególnie istotne w terapii uszkodzonej skory.  

Natural Active Cream marki Beta Skin to skuteczny i wszechstronny preparat, który chętnie zalecany jest przez specjalistów w celu wsparcia regeneracji skory - jako krem po zabiegach medycyny estetycznej. Jego wszechstronne działania sprawia, że powinien na stałe znaleźć swoje miejsce w każdej kosmetyczce.  

Product added to wishlist